I den­ne uge skal vi omkring den sik­ker­heds­ak­tion, fle­re poli­tik­red­se sat­te i værk tors­dag mor­gen, hvor fle­re per­so­ner blev anholdt for at plan­læg­ge et ter­r­or­an­greb. Vi kom­mer også for­bi pen­ge­svin­del i For­sva­rets Ejen­doms­sty­rel­se og Gaza. Men først ser vi nær­me­re på Søvær­net, sik­ker­he­den under vand og kaster et til­ba­ge­blik på den pirat­mis­sion, der i febru­ar 2022 fik en brat slutning.

Bliv medlem og læs hele artiklen

Få undersøgende journalistik fra et kompromisløst, uafhængigt medie – for kun 99 kr./md.

Bestil nu

Allerede medlem?
Mindstepris: 99,00 kr. Abonnementet fornyes automatisk, indtil det opsiges. Ingen minimumsbinding.
Log ind, som du plejer

Du har tidligere oprettet dig som bruger med denne e-mail:

Indtast din adgangskode for at logge ind. Er dette ikke din e-mail, eller ønsker du at logge ind på en anden bruger, klik her.

Adgangskoden skal indeholde mindst 8 tegn.

Mistet din adgangskode? Nulstil her.

Opret adgangskode

Din e-mail:

Adgangskoden skal indeholde mindst 8 tegn.

Opret adgangskode

Færdiggør din profil

Gem Spring over

Fortæl os lidt om dig selv

Gem Spring over

Modtag nyhedsbreve

Gem

Du skal oprette en adgangskode nu

Din e-mail:

Vi har registreret dit abonnement, men du mangler en adgangskode. For at logge ind på Frihedsbrevet.dk og i Frihedsbrevets app skal du oprette en adgangskode.

Vi har sendt et link til ovenstående e-mailadresse, hvor du kan oprette din nye adgangskode.

Velkommen til Frihedsbrevet

Du har nu adgang til alle artikler, nyhedsbreve og podcast. Kom godt i gang ved at vælge dine nyhedsbreve nu.

Log ind

Du skal være logget ind for at kunne læse og lytte til Frihedsbrevet.

[ree_login_form]